Вінницька ОДА пригрозила УПЦ перевірками та відключенням електрики

На зустрічі з архієреями УПЦ вінницька влада повідомила про перевірки і про те, що, в разі відсутності у них Статутів зі зміною назви, їм відключать електрику і газ. Про подробиці зустрічі ієрархів УПЦ з керівництвом Вінницької ОДА розповів митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, пише СПЖ.

Він наголосив, що група авторитетних вінницьких священнослужителів, яка супроводжувала архієреїв, не була допущена в кабінет голови Вінницької ОДА Валерія Коровія. Священнослужителі були змушені стояти в приймальні біля дверей робочого кабінету голови ОДА близько трьох годин.

Митрополит Іонафан розповідає: голова облдержадміністрації пригрозив правлячим архієреям на те, що, в разі відсутності у них Статутів єпархіальних управлінь з державною перереєстрацією (і з зміненою назвою), в управліннях можуть відключити енергопостачання і газ.

«Ймовірно, через штучну «заморозку» банківських платіжних операцій. Не виключено, що тоді можливе відключення подачі води –  нібито за “непроплату”, що може спровокувати в місцях громадського користування небезпечну антисанітарію», – припустив владика.

Він вважає: «Таким чином, мова йде про введення єпархіальних управлінь УПЦ в “штучну кому”, про практичну штучну блокаду центрів управління єпархіями УПЦ, нібито за “неоплачені” поставки світла, тепла і води в приміщення єпархіальних управлінь УПЦ і в навчальні класи недільних дитячих шкіл при них».

У свою чергу, керівник Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігор Салецький попередив архієреїв про післявеликодні перевірки діяльності єпархіальних управлінь УПЦ «на відповідність нормам їх внутрішнього статуту». Чиновник запропонував архієреям, у визначені Верховною Радою терміни, все ж перереєструвати Статути своїх єпархіальних управлінь, а також порекомендував їм звертатися з питань захоплень храмів УПЦ не до Вінницької ОДА, а до судів Вінницької області.

Крім того, коли в ході зустрічі ієрархи УПЦ показали голові ОДА фото журналу «Собор», опублікованого Тростянецькою райрадою Вінницької області з образливими текстами на адресу Предстоятеля Руської Православної Церкви, чиновник «розвів руками» і порушення закону в цьому не вбачає.

Коментуючи свою відмову зустрічатися з митрополитом Іонафаном, нібито через «неправдиву» інформацію в одному з його інтерв’ю, чиновник визнав, що інформація була спотворена, проте публічно спростувати «false» журналіста відмовився.

«Після зустрічі в приймальні голову Вінницької ОДА Валерія Коровія обступили ображені вінницькі священики, задаючи запитання: “Чому, на якій підставі Ви, будучи обласним представником Президента України П. О. Порошенка, публічно ображаєте нас, громадян і патріотів України, “п’ятою колоною” (Росії)?” Пан Коровій доручив відповісти на делікатне запитання пану Салецькому і спішно пішов у невідомому напрямку», – пише на завершення владика.

Схожі публікації