Військовослужбовців, котрі не впустили громаду УПЦ в храм при Одеській військовій академії, відзначили нагородами

Нагрудні знаки «За зразкову службу» отримали двоє військовослужбовців, котрі у серпні цього року не впустили священиків і парафіян УПЦ в храм при Одеській військовій академії. Про це йдеться у відповіді Міноборони на депутатський запит Ігоря Луценка, повідомляє Спілка православних журналістів.

«Пам’ятаєте відео, де українські солдати не пускають московських попів на територію військової частини (академії) в Одесі? – написав Луценко у Facebook. – За моїм зверненням Міноборони їх нагородило!».

В опублікованому документі повідомляється, що майор Богдан Череушенко і солдат Віталій Костенко отримали нагороди «За самовідданість і стійкість, проявлені під час проходження військової служби, зразкове виконання військових обов’язків та високий професіоналізм».

Нагадаємо, 14 серпня 2018 парафіяни і священнослужителі УПЦ Одеської єпархії збиралися здійснити святкове богослужіння у храмі на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, який знаходиться на території Військової академії Одеси. Однак військовослужбовці на контрольно-пропускному пункті академії, посилаючись на усний наказ свого начальства, їх не пропустили. Водночас представників Київського Патріархату безперешкодно пропустили на територію Академії через той самий КПП.

Храм УПЦ при Одеській військовій академії – колишня кадетська церква. Роботи з її відновлення були розпочаті в кінці 90-х років, коли у цих стінах вже був Інститут сухопутних військ. Регулярні богослужіння вдалося відродити лише в 2005 році працями настоятеля храму протоієрея Сергія Дмитрієва, колишнього офіцера, що мав за плечима і досвід бойових дій.

Схожі публікації