Всі незаконно відібрані храми будуть повернуті УПЦ, – Новинський

Влада продовжує гоніння на Українську Православну Церкву, заявив народний депутат України, голова фракції «Опозиційний блок» Вадим Новинський.

«Триває практика рейдерських захоплень храмів канонічної Церкви, особливо в єпархіях, розташованих в Західній Україні – сказав депутат. – За підробленими документами відбувається масова перереєстрація статутів, їхні парафії підпорядковуються на користь Православної Церкви, створеної Президентом Порошенком».

Захопленням храмів при повній бездіяльності поліції сприяє місцева влада, а самих священнослужителів і парафіян залякують і піддають гонінням.

«Після перереєстрації, за допомогою радикалів і бандитських структур тривають захоплення храмів, священиків б’ють і парафіян просто залякують, – наголосив нардеп. – Залякують сім’ї священиків, які чинять опір цьому беззаконню. Все це робиться за повного сприяння губернаторів західних областей, в першу чергу – Рівненської та Волинської області. З допомогою місцевих районних адміністрацій та сільських голів. Всі звернення вірян у правоохоронні органи залишаються без уваги».

Депутат закликав представників місцевої влади дотримуватись Закону України, міжконфесійного миру: «Я хочу попередити всіх, губернаторів, глав районних адміністрацій, голів сільських рад у тому, щоб вони не порушували Закон України і Конституцію. А всі ті, хто порушуватимуть Закон України, понесуть відповідальність відповідно до українського законодавства. Я вам це гарантую! І храми, які були захоплені незаконно, будуть повернуті законному власнику – Українській Православній Церкві. Хочу всіх попередити, щоб ніхто не йшов на порушення закону на догоду президенту, котрий піде, а діяли відповідно до закону і намагалися зберігати міжконфесійний мир».

Схожі публікації