ВРЦіРО стурбована державним втручанням у внутрішній релігійний устав

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Відділ зовнішніх церковних звязків УПЦ повідомляє про те, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) планує стати на захист автономності релігійних організацій. А також вважає  неприпустимим втручання державних органів у внутрішню богослужбову практику конфесій, а саме – у порядок звершення таїнств та обрядів.

Після засідання ВРЦіРО,  яке відбулося 6 лютого 2018 року, секретаріат ради рекомендував главам конфесій застосовувати проти деяких священнослужителів, які зазіхають на рівноправність громадян, статтю 161 ККУ («порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками»).

Причиною для цього став той факт, що 11 січня 2018 року прокуратура Запорізької області, посилаючись на ту ж статтю КК, відкрила кримінальне провадження щодо «вибіркового підходу до здійснення релігійних обрядів, надаючи перевагу тим особам, які проходили обряди хрещення саме в УПЦ-МП, чим ображають почуття громадян у зв’язку з їх релігійними переконаннями».

Представники Секретаріату солідарні з позицією представника УПЦ протоієрея Миколая Данилевича, який вважає такі прецеденти, зокрема згадане кримінальне провадження, небезпечними для всіх конфесій. А втручання і регулювання державними структурами порядку надання чи звершення церковних таїнств та обрядів  викликають занепокоєння.

Також протоієрей згадав: «Мені невідомі факти, щоб радянська влада примушувала визначати обряди чи таїнства (релігійну практику) інших конфесій через кримінальне переслідування. Так, гоніння на Церкву були жорстокі, але у внутрішню релігійну практику Церкви радянська влада не втручалася. Іншими словами, священиків не судили й не запроторювали в тюрми за те, що вони когось відспівали чи не відспівали, похрестили чи не похрестили тощо».

До слова, на наступному засіданні ВРЦіРО планує розглянути ще один хвилюючий «закон» «Про свободу совісті та релігійні об’єднання», який прийняла, так звана, «Народна Рада ЛНР» 2 лютого 2018 року. Головна мета Ради сприяти тому, аби українські релігійні лідери прийшли до спільної позиції.

Схожі публікації