Волинська єпархія УПЦ спростувала заяву ПЦУ про «перехід» громади села Борочиче

У Волинській єпархії Української Православної Церкви спростували заяву ПЦУ про те, що релігійна громада канонічної Церкви в селі Борочиче нібито перейшла в ПЦУ.

На сайті єпархії повідомили, що ще 9 лютого 2020 року Свято-Іллінська громада УПЦ села Борочиче Горохівського району Волинської області провела парафіяльні збори. На ньому велика частина членів православної громади на чолі з її настоятелем протоієреєм Георгієм Зарафутдіновим підтримала рішення залишитися вірними Українській Православній Церкві на чолі з її Предстоятелем Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.

Через два дні представник ПЦУ Андрій Сидор на своїй сторінці у Facebook заявив про зворотне і навіть опублікувало фото, на яких видно, як «правлячий архієрей» Волинської єпархії ПЦУ «митрополит» Михайло Зінкевич тепло прийняв «членів релігійної громади» і навіть подарував їм з нагоди «переходу» копію Томосу.

Як повідомляє СПЖ, про настоятеля Свято-Іллінської громади отця Георгія Зарафутдінова відомо, що він – активний волонтер, який брав участь у визволенні військовополонених ЗСУ взимку 2015 року. Він користується авторитетом і підтримкою в середовищі військовослужбовців.

До початку рейдерської кампанії нової церковної організації в селі Борочиче було два храми УПЦ. Один із них ПЦУ захопила ще навесні 2019 року, другий залишався в розпорядженні канонічної Церкви донині.

Схожі публікації