Влада і розкольники можуть забрати храми, але не людей, – митрополит Антоній

Влада і розкольники помилково думають, що, якщо вони відберуть храми, то разом з ними до них відійдуть і громади. Про це 16 листопада розповів в інтерв’ю «Парафіям» керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, повідомляє СПЖ.

«Потрібно завжди пам’ятати християнську мудрість: “Бог не в колодах, а в ребрах”, – зазначив ієрарх. – Безумовно, ми будемо захищати свої храми всіма доступними законними заходами. Однак якщо це не подіє, будемо будувати нові. Як показує досвід останніх кількох років і випробувань, які пережила наша Церква в західних областях України, це найвірніший вихід. Якщо не виходить відстояти храм, то не треба чіплятися за стіни храмів, а необхідно зберігати громаду. Адже парафія – це християнська сім’я, і тому чинити треба по-християнськи».

Владика Антоній припустив, що в історичному плані зараз для Церкви проходить час парафій як храмів, як церков і настає час парафій як християнських громад.

«Наша влада і розкольники думають, що якщо вони відберуть храми, то разом з ними до них відійдуть і громади, тобто парафіяни. Ні, це помилка. Не відійдуть. І останні події на Західній Україні, де у нас забирали храми, але не людей, – цьому підтвердження. Справжніх віруючих людей, глибоко воцерковлених, обдурити неможливо. Вони завжди будуть в істинній Церкві», – підкреслив ієрарх.

Як повідомлялось, глава УПЦ КП Філарет неодноразово заявляв, що лаври повинні належати майбутній автокефальній Церкві, створюваній Фанаром. В Мінкульті ініціювали інвентаризацію майна храмів УПЦ, а в Тернопільській області відкрили кримінальну справу у зв’язку з передачею Почаївської лаври УПЦ.

Схожі публікації