Бліцкриг патріарха Варфоломія провалився, – митрополит Іларіон (Алфеєв)

Жодна Помісна Православна Церква не підтримала дії патріарха Константинопольського Варфоломія щодо створення нової церковної структури в Україні, зазначив в ефірі програми «Церква і світ» голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Волоколамський Іларіон. Про це повідомляє pravoslavie.ru.

«Він, по-перше, сподівався на те, що як тільки він оголосить про “автокефалію української церкви”, єпископи з канонічної Церкви кинуться туди і складуть основне ядро новоствореної його розчерком пера “церковної структури”, – цього не сталося.

По-друге, у патріарха Варфоломія були надії на те, що його беззаконне вторгнення в канонічні межі Руської Православної Церкви буде визнано іншими Помісними Церквами. Однак цього не відбувається: жодна Помісна Церква не підтримала дії патріарха Варфоломія, а цілий ряд Помісних Церков відкрито виступили з критикою його дій. Значить, цей план теж провалився», – наголосив глава ВЗЦЗ РПЦ.

За словами ієрарха, патріарх Варфоломій і Константинопольський Патріархат “на довгі роки, може, на десятиліття загрузнуть в тій ситуації, яку вони створили для себе і для всього світового Православ’я. Вони зробили те, що не визнано Помісними Православними Церквами. Існуватиме якась структура, яку тільки вони визнають, а Помісні Православні Церкви продовжуватимуть визнавати канонічною лише ту Українську Православну Церкву, яку очолює Митрополит Онуфрій і яка насправді є канонічною».

Схожі публікації