Афонські монастирі збираються закрити свої ворота перед главою ПЦУ

Афонські монастирі Філофей і Каракал заявили, що закриють свої ворота, якщо на Святу гору Афон приїде глава ПЦУ Епіфаній Думенко, розповів у Facebook директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергій Шумило.

За його даними, грецькі і слов’янські монастирі Афону (грецькі Філофей і Каракал, болгарський Зограф, сербський Хіландар) під час позачергової сесії Священного Кінота Святої гори заявили, що визнають єдиним канонічним Предстоятелем УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

За словами Сергія Шумила, «ті, хто не підтримують ініціативи Константинопольського патріарха, пояснюють свою позицію тим, що Томос про автокефалію був наданий не всій повноті Української Церкви, а тільки меншій частині, тоді як більша частина не бере участі в цьому».

Афонські ченці стурбовані тим, що Фанар надав Томос УПЦ КП, пояснив він. І додав, що учасники сесії Священного Кінота запропонували винести українське питання на всеправославне обговорення Предстоятелів Помісних Православних Церков.

Сергій Шумило також повідомив, що тільки 5 з 20 антипросопів (представників) афонських монастирів підтримали ініціативу Константинопольського патріарха Варфоломія відправити від Афону делегацію спостерігачів у Київ на інтронізацію Думенка.

«Інформація в ЗМІ про 7 монастирів не підтвердилася», – зазначив директор Міжнародного інституту афонської спадщини. – В результаті, обговоривши це питання, Священний Кінот Афону 28 січня вирішив не направляти делегацію в Київ і не відправляти привітань предстоятелю ПЦУ, і надалі утримуватися від підтримки сторін церковного конфлікту в Україні».

Серед афонських келіотів і відлюдників багато хто заявляє про припинення поминання патріарха Варфоломія, інші дотримуються позиції невтручання, підсумував Шумило.

 

Схожі публікації