Антіохійська Церква пропонує скликати міжправославний Синаксис по Україні

Антіохійський Патріархат закликав зібрати надзвичайну Асамблею Православних Церков з питання надання автокефалії, повідомляє Спілка православних журналістів з посиланням на «Romfea». Архієреї Антіохійської Православної Церкви висловили занепокоєння у зв’язку зі спробами змінювати географію Православних Церков шляхом ревізії історії.

Синод Антіохійського Патріархату заявив, що не підтримує створення паралельних церковних структур у межах існуючих Православних Церков. У своїй заяві ієрархи Антіохійської Церкви попереджають про небезпеку участі православного світу у глобальних політичних конфліктах та підходу до Православ’я, заснованому на політичних, етнічних і національних принципах.

Антіохійська Церква закликала Константинопольського Патріарха скликати надзвичайну Асамблею Православних Церков, щоб обсудити питання про надання автокефального церковного статусу. На думку Синоду, однобічний аналіз історії служить не православній єдності, а розділенню в Церкві.

Нагадаємо, раніше Митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава направив Вселенському Патріарху Варфоломію лист про необхідність міжправославного обговорення українського церковного питання. Він висловив думку, що ситуація навколо Церкви в Україні щодня погіршується.

Схожі публікації