Амман – це переломний момент, – єпископ УПЦ

Вікарій Київської Митрополії єпископ Баришівський Віктор (Коцаба) вважає, що зустріч в Аммані повинна стати переломним моментом і призведе до подолання існуючих проблем. Про це він написав у своєму авторському блозі для видання «Я-кореспондент».

На думку владики, «зустріч Предстоятелів і представників Помісних Православних Церков, яка зараз проходить в столиці Йорданії місті Амман, навіть незважаючи на її рішення і результати, вже буде мати позитивні наслідки для світового Православ’я».

«Сам факт такої зустрічі показав про спробу, якщо не вирішити відразу, то чітко окреслити проблему, яка була викликана неканонічними діями Константинопольського патріархату в Україні», – написав владика.

Ієрарх УПЦ сказав, що «нарада в Аммані констатує початок переговорного процесу між Православними Церквами щодо правильної, канонічно зваженої, реакції на дії Константинопольського патріархату».

Він підкреслив, що «мова йде не тільки про так звану «українську проблему», а взагалі про певну реакцію на останні заяви патріарха Варфоломія».

За словами владики, на цьому наголошував Сербський Патріарх Іриней ще на зустрічі з делегацією Української Православної Церкви 30 січня поточного року: «На майбутній зустрічі в Йорданії «українське питання» буде важливим, але не основним, тому що воно стало наслідком. Перш за все, ми повинні соборним голосом і з любов’ю вказати патріарху Варфоломію на його помилкові твердження про статус Константинопольського патріарха в сім’ї Помісних Православних Церков».

Звідси, каже ієрарх, «рада в Аммані покликана нагадати всьому світу про те, що Православна Церква має соборний характер, який виражається не в кількісній, а в благодатній формі. Собор не там, де більшість, а там де благодать Святого Духа. Тобто, Амманська зустріч ще раз підкреслить не тільки важливість, а життєву необхідність для Церкви слідувати Євангелію, Священному Переданню та вченню святих отців».

Але найголовніше, на думку єпископа Віктора в тому, «що прямо зараз в Аммані відбувається зрушення з мертвої точки не тільки «українського питання», а й пошук шляхів виходу з кризового стану, в якому опинилося все світове Православ’я».

Єпископ нагадав, що «вже більше року представники і глави Церков тільки говорили про необхідність діалогу», а сьогодні в Аммані «ми спостерігаємо перехід від слів до конкретних справ».

Владика висловив надію, що «ця зустріч стане переломним моментом» і «покладе початок руху назустріч один одному, який, врешті-решт, призведе до подолання існуючих проблем, а найголовніше – до єдності всіх православних у Христі Іісусі».

Схожі публікації