Амбіції Константинополя ведуть до руйнації соборного начала у Церкві

Амбіції Константинополя ведуть до знищення соборного начала в житті Церкви. Про це заявив глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв) в інтерв’ю РІА «Новости».

За словами ієрарха, претензії на якісь канонічні привілеї Константинопольського Патріарха приймати апеляції архієреїв і кліриків із усіх автокефальних Церков не мають підстав і спростовуються практикою рішень Святих Вселенських і Помісних Соборів, а також тлумаченнями авторитетних каноністів візантійського і нового часу.

«Спроби Константинопольського Патріарха присвоїти собі статус “православного папи римського”, який міг би диктувати свою волю в питаннях міжцерковної взаємодії, втручатися в справи інших Помісних Церков на їх території, ламають багатовікову канонічну традицію, на якій ґрунтується церковне буття, – зазначив митрополит Іларіон. – Ми ніколи не погодимося з цим. Проти амбіцій Константинопольського Патріархату, що ведуть до знищення соборного начала в житті Церкви, виступають представники інших помісних православних Церков».

Владика Іларіон підкреслив, що розкол, який загрожує пройти глибокою тріщиною по всьому тілу світового Православ’я, може позначитися не тільки на житті спільноти Православних Церков, а й на тому свідченні, яке християни покликані нести навколишньому світу.

Схожі публікації